Kroužek KREATIV

Informace o činnosti kroužku KREATIV

V kroužku Kreativ jsme s dětmi zatím vyzkoušeli různé výtvarné techniky a tvoření.

  • Jako první jsme vyzkoušeli techniku decoupage neboli ubrouskovou techniku. Pomocí lepidla Herkules (po zaschnutí zprůhlední) děti lepily vystřihnuté obrázky z ubrousků na kamínky. Kdo chtěl, maloval kamínky také pomocí permanentních fixů Decorpen.
  • Napodruhé jsme skládali barevné plastové korálky z IKEA na podložku a po zažehlení přes pečící papír vznikaly pestrobarevné podložky pod sklenice (plátky melounu, pomeranče nebo kiwi), obrázky (pejsci, ježci, zajíčci, květiny, duhy) nebo drobné přívěšky.
  • Ve třetím tvoření jsme se chystali na advent. Ze šišek, věnečků a jehličnatých větví jsme s pomocí vázacího drátku sestavili a poté s pomocí tavných pistolí a baněk, ořechů, rolniček a jiného ozdobili okrasný vánoční věneček nebo větvičku na stůl či dveře.
  • Čtvrtý Kreativ děti pracovaly s krásnými Jabloneckými skleněnými korálky. S pomocí navlékacích gumiček, šperkařských nýtků, kleštiček a náušnicových háčků děti navlékaly pestrobarevné náhrdelníky, náramky a náušničky. Některé z výrobků pak dle zpětné vazby dětí sloužily jako dárky pro kamarády nebo jako dárek do rodiny pod vánoční stromeček.
  • V pátém tvoření jsme pracovali s voskovými mezistěnami, knoty a vykrajovátky. Děti poctivě měřily knot, fénem nahřívaly a motaly voskové pláty do svíček, které následně zdobily dalšími vykrojenými tvary či Decorpeny. Pro zájemce: voskové mezistěny vonící po medu lze sehnat ve Stražisku, které jimi zásobuje jak včelaře, tak kreativce.
  • V posledním předvánočním tvoření jsme si děti vyzkoušely jednoduchou kosmetickou dílničku. V e-shopu Kutilov.cz jsem objednala „kosmetickou stavebnici“, která obsahuje koupelovou mořskou sůl, barviva, esenciální vonné oleje, bylinky a sáčky. Pokud tyto ingredience namícháte, tak získáte dárková balení vonných koupelových solí a to měsíčkovou, heřmánkovou, růžovou a levandulovou. Děti si volily samy, kterou poté míchaly, balily a popisovaly.
  • V novém roce budeme v nejbližších tvořeních vyrábět ze zapékací modelovací hmoty Fimo a budeme malovat zapékacími barvičkami na porcelán.

V Prostějově 3. 1. 2021, zapsala: Klára Kalábová

Fotogalerie ZDE

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..