Kroužek Kreativ březen 2022

Ve skupinách 1 a 2 jsme s dětmi první týden vyzkoušeli ubrouskovou techniku. Lepidlem Herkules jsme lepili dětmi vybrané obstřihnuté obrázky z ubrousků na větší kamínky. Touto technikou snadno doma vyzdobíte třeba i květináč nebo dřevěnou destičku jako obrázek na pověšení.

Ve skupině 3 jsme pracovali s keramikou – vyráběli jsme hrnky nebo stojánky na tužky (bez ucha). Zde jsem bohužel foto díky špinavým rukám a výpomoci dětem nestihla.

Druhý týden skupiny 1 a 2 skládaly obrázky z plastových korálků, které se následně zažehlí a vzniknou tím krásné pestrobarevné přívěšky, obrázky a podložky pod hrnky.

Skupina 3 upravovala zaschnutý keramický výrobek šmirglovacím papírem a ve zbylém čase děti tvořily chlupaté potvůrky a obrázky ze zažehlovacích korálků.

Třetí týden jsme se skupinami 1 a 2 motali svíčky z medově voňavých voskových plátů a zdobili je. Ve zbylém čase tvořílci vyráběli chlupaté potvůrky z bambulek a chlupatých drátků.

Se skupinou 3 jsme barvili trička a tašky. Na bílá trika a tašky jsme malovali fixami na textil a barevným sprejem, tmavá trika jsme savovali pomocí vystřižených šablon. Děti byly velmi šikovné.

Se skupinami 1 a 2 jsme malovali barvičkami na porcelán. Ti, kteří porcelán neměli nebo byli dříve hotovi, tvořili z chlupatých bambulek, drátků, nanukových dřívek a dřevěných koleček.

Zapsala: Klára Kalbová

Fotogalrie ZDE.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..