Soutěž „O pohár Zdravého města Prostějova“

Dne 21. 4. 2022 se v hale Sportcentra, v ul. Pod Kosířem, uskutečnila sportovně vědomostní soutěž „O pohár Zdravého města Prostějov“. Celkem se dané akce zúčastnilo 19 družstev z osmi základních škol v našem městě. Naši školu reprezentovaly tři družstva zastupující 6.A (T. Zvonková, M. Fojtíková, L. Bárta, A. Kaštil), 6.B (Š. Kolebač, M. Motáň, V. Trnečková, E. Vránová) a 6.C (J. Stužka, D. Kovář, N. Šínová, E. Kadlecová).

Žáci si vyzkoušeli sportovní aktivity jako jízdu zručnosti, frisbee, běh na čas s medicimbalem, těžší angličáky (kombinovaný leh na břicho a na záda), hod míčem na cíl. Dále zapojili mozkové buňky a poznávali šišky, rostliny či kameny. Okrajově se také dotkli tématu drog. Velkou výzvou pro ně byla zdravověda, kde prověřili své znalosti jak zachránit a pomoci kamarádovi v nesnázích. V dopravních testech zase zjistili, že by zatím asi neprojeli bez menší nehody. Hodně oblíbené bylo stanoviště hasičů, kde dětem vyčarovala na tváři úsměv stříkající voda z hadice.

A jak to dopadlo? Skvěle! Ze zmíněných 19 družstev se naši zástupci umístili na skvělém 2. (6.A) , 8. (6.C)  a 12. (6.B) místě!  Všem zúčastněným moc gratulujeme!

Zapsala: Lucie Poslušná

Odkaz na výsledky a fotodokumentaci přímo na portálu Statutárního města Prostějov

Fotogalerie ZDE.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..