Kroužek KREATIV v dubnu

Ve skupinách 1 a 2 jsme s dětmi první týden ještě malovali barvičkami na porcelán. Následující Kreativ jsme ve školní kuchyňce pak namalovaný porcelán zapékali a také jsme vařili pomádu na rty. Pomáda se vařila z panenského olivového oleje, ve kterém se rozpustila trocha včelího vosku, medu a esenciálního oleje meduňka-citronela. V dubnu jsme též stihli modelovat z barevné polymerové hmoty (nejznámější jsou Fimo a Cernit, stejně dobře poslouží cenově dostupnější polymerová hmota z prostějovského Actionu). Se středeční skupinou jsme ještě stihli v kuchyňce vymodelované výrobky zapéct v troubě a zároveň uvařit glycerinové mýdlo s vůní skořice.

Se středeční 3. skupinou jsme si připravovali z novin a letáků papírové ruličky, se kterými jsme následně oplétali (jako se plete s pedigem nebo vrbovými proutky) drátěné srdíčko a barvili jej vybranou barvou. Třetí dubnový Kreativ děti chtěly opět vařit a péct ve školní kuchyňce, takže starší děti samy pekly citronovou babetu a muffiny, mladší se mnou pekly pizzu a muffiny. Poslední dubnový Kreativ jsme začali s technikou quilling – motané papírové barevné proužky, které se různým způsobem mačkají a skládají do obrazců. Tyto výrobky budeme v květnu ještě dodělávat.

Děti, které jsou dříve hotové s vyráběním, mají možnost tvořit z darovaného dřevěného materiálu. Děkuji tímto za dar paní Řezáčové.

Fotogalerie ZDE.

Zapsala: Klára Kalábová

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..