Mladý zahrádkář

Dne 18. 5. 2022 proběhlo v Botanické zahradě Petra Albrechta v Prostějově okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář, jehož pořadatelem byl tradičně Český zahrádkářský svaz ze Smržic.

Za naši školu se akce v kategorii mladší žáci zúčastnili T. Zvonková a L. Bárta ze 6.A, v kategorii starší žáci P. Filouš a T. Popelka z 8.C. Celé dopoledne děti strávily na čerstvém vzduchu v krásném prostředí rozkvétající zahrady – už to pro ně byla výhra. 

Soutěž byla rozložena do dvou aktivit:  tzv. „poznávačka“, kdy děti pomocí tří smyslů (zraku, hmatu a čichu) poznávaly různé druhy zeleniny, bylinky, pokojové rostliny, obilí či stromy.
Druhou soutěžní aktivitou byl test, kdy soutěžící vybírali vždy ze čtyř možností. Věděli byste např. co je to pikýrování? a) protrhávání vysetých rostlin, b) opakované přesazení rostliny, c) provzdušnění půdy, d) zvláštní způsob zálivky rostliny. 

V mladší kategorii, v konkurenci 27 žáků, nás skvěle reprezentovala T. Zvonková, která se umístila na 9. místě, a L. Bárta, který skončil na 11. místě. Ve starší kategorii oba dva naši zástupci, P. Filouš i T. Popelka obsadili shodně 22. místo.

Všem děkujeme za reprezentaci naší školy!

Zapsala: Lucie Poslušná

Odkaz přímo na výsledkovou listinu a fotogalerii z akce ZDE.

Fotogalerie ZDE.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..