Fotogalerie ZDE.
Radomír Palát
Školní kolo olympiády v anglickém jazyce
16. února 2023 se na naší škole konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Zúčastnilo se celkem 48 žáků druhého stupně, 6.,7.,8. a 9. tříd.
Kategorie IA – 6. a 7. tříd – žáci soutěžili v poslechu úrovně A2 a mluvení na zadaná témata.
– 1. místo: Mia Lejnarová (postupuje do okresního kola)
– 2. místo: Leila Polišenská (postupuje do okresního kola)
– 3. místo: Anna Smékalová
Kategorie IIA – 8. a 9. tříd – žáci soutěžili v poslechu úrovně B1 a mluvení na zadaná témata. – 1. místo: Tereza Braunerová (postupuje do okresního kola)
– 2. místo: Silvie Pudilová (postupuje do okresního kola)
– 3. místo: Anna Dostálová
Všechny soutěžící chválíme, výhercům gratulujeme a přejeme hodně štěstí do okresního kola, které se koná již ve čtvrtek 23. 2. 2023 na naší škole, ZŠ E. Valenty.
Tematické okruhy:
Kategorie IA | Kategorie IIA | ||
1. | House and family life | 1. | Diet and fitness (healthy life style) |
2. | My town (village) | 2. | Entertainment (cinema, theatre, music, books, art) |
3. | Daily programme | 3. | Holidays, festivals, celebrations |
4. | Hobbies and pastime activities | 4. | Seasons of the year, weather |
5. | Sports and games | 5. | Travelling, tourism |
6. | Food and meals | 6. | Clothes and fashion |
ORGANIZACE SOUTĚŽE: POSLECHY PRO JEDNOTLIVÉ KATEGORIE IA/IIA: | POROTA SPEAKING IA (6.a7.třídy) | POROTA SPEAKING IIA (8.a9.třídy) |
Mgr. Blanka Dostálová | Mgr. David Navrátil | Mgr. Lucie Vaňková |
Mgr. Renata Kovářová | Mgr. Dagmar Pezdová | |
Ing. Dalibor Křenek |
Sepsala: Mgr. Blanka Dostálová
(předseda předmětové komise)
6.B a 6.C – běžky, den 2.
Fotogalerie ZDE.
Školní kolo zeměpisné olympiády
V lednu 2023 se na naší škole konalo školní kolo zeměpisné olympiády. Zúčastnilo se celkem více než 80 žáků druhého stupně.
Kategorie 6. tříd řešila úkoly týkající se například vesmíru a map.
– Na třetím místě se umístil Petr Hrazdil ze 6.B
– Na druhém místě Elena Kotupasová
– Na prvním místě Michal Radkovič
– Elena a Michal nás budou zítra reprezentovat na okresním kole.
Kategorie sedmých tříd řešila hlavně úkoly o Africe a Americe.
– Na prvních třech místech se umístili Petr Barouš 7C, Lukáš Bárta 7A a Mikuláš Všetička 7B.
– Mikuláš a Petr nás budou reprezentovat na okresním kole.
Kategorie osmých a devátých tříd byla letos zastoupena velkým počtem soutěžících, a spousta z nich ukázala velké znalosti.
– Na třetím místě se umístil Petr Filouš z 9C s 50 body z maximálního počtu 62
– Na druhém místě Martin Ožynskij z 9C s 54 body
– Na prvním místě Jakub Kumstát z 8C, který ztratil pouhé 3 body.
– Jakub a Martin nás budou reprezentovat na okresním kole.
Všichni soutěžící si zaslouží pochvalu, výhercům gratulujeme a přejeme hodně štěstí do okresního kola, které se koná již ve středu 22. 2. 2023 v DDM na Vápenici.
Zapsal: D. Navrátil
Příprava palačinek v 7.A
Fotogalerie ZDE.
Žáci 6.B a 6.C na běžkách
Den 1., fotogalerie ZDE.
Školní kolo AjO
Fotogalerie ZDE.
Naše spolupráce s MŠ Držovice
Spolupráce základní školy a mateřské školy je často neobvyklá, nicméně je důležitá.
Dne 16. února 2023 se sešli pedagogové MŠ Držovice a naší ZŠ Prostějov, ul. E. Valenty s rodiči budoucích prvňáčků na besedě „Školní připravenost a školní zralost dětí“.
Čtvrteční odpoledne všichni strávili v příjemném prostředí mateřské školy, rodičům pedagogové předali informace a náměty, které jsou důležité pro úspěšné zvládnutí přípravy na školní docházku.
Zapsala: Mgr. Ivana Kudlová
5.A a 5.B – exkurze
Hvězdárna a polanetárium v Brně + VIDA centrum
Fotogalerie ZDE.