Dětský den

Na Valentce to zase žilo. Dopoledne strávili naši deváťáci ve společnosti dětí ze SŠ, ZŠ a MŠ Jistota. Připravili si pro ně 12 stanovišť se zábavnými disciplínami, na kterých si všichni vyzkoušeli své dovednosti, zasoutěžili si a hlavně si užili spoustu zábavy. A tím program zdaleka nekončil. Příjemným překvapením bylo vystoupení pěveckého kroužku pod vedením Pavly Barákové, který si pro děti nachystal koncert písní z oblíbených pohádek. Celé dopoledne se neslo v přátelské atmosféře plné smíchu, hudby a společných zážitků. Děkujeme všem, kteří se na této krásné akci podíleli.

Zapsala: Dagmar Řezníčková

Foto ZDE.

Jak třetí třída dobyla koruny stromů a naštvala olomouckého páva

Foto ZDE.

Kdo si myslí, že profese učitelky a asistentky pedagoga obnáší jen opravování diktátů a klidný výklad, hluboce se mýlí. Někdy je potřeba sbalit celou třetí třídu, nasadit bojové přilby, navléknout se do sedacích úvazků a vyrazit do korun stromů. Přesně to jsme udělali, když jsme jako cílovou destinaci našeho výletu zvolili lanové centrum Veverák.

Už samotný začátek u olomoucké ZOO naznačil, že to nebude jen tak obyčejný den. Cestou od autobusu jsme totiž narazili na místního pávího šlechtice. Zda ho urazila barva našich batohů, nebo příliš hlasitá diskuse o tom, kdo má lepší svačinu, to nevíme. Každopádně jsme ho zjevně namíchli natolik, že se rozhodl zjednat si respekt. S hlasitým křikem před námi roztáhl svůj nádherný ocas a spustil show, za kterou se v ZOO běžně připlácí. Celé to s neskrývaným pobavením sledovali z bezpečné vzdálenosti dva lemuři.

Po této nečekané lekci z ornitologie přišla ta hlavní výzva. Proměna dětí v akrobaty. Instruktoři nás navlékli do popruhů, na hlavy nám narazili helmy a po krátké instruktáži byli naši třeťáci vypuštěni do výšin. Pokud si někdo myslel, že se děti budou držet při zemi, podcenil jejich energii.

Strach z výšek? Neznámý pojem. Překážky mezi stromy mizely pod nohama našich žáků s takovou rychlostí, že ti největší rychlíci stihli celou náročnou trasu zdolal hned dvakrát za sebou. Gravitace dnes v Olomouci zkrátka prohrála na plné čáře.

Domů jsme sice odjížděli s trochou lesní špíny na kalhotách a unavení, ale s čistou hlavou a skvělým pocitem. Pávovi se omlouváme, lemurům děkujeme za morální podporu a všem třeťákům tleskáme za odvahu. Tarzan by měl co závidět!

V. Bartálová, tř. uč. 3.B

Úspěch našich šachistů na krajském přeboru školní mládeže

V úterý 16. června 2026 se žáci naší školy zúčastnili Krajského přeboru školní mládeže v šachu, který se konal na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Turnaje se zúčastnili mladí šachisté z celého Olomouckého kraje. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích.

Výborného výsledku dosáhla v kategorii žáků 1.–3. tříd Anna Vystavělová, která obsadila 1. místo mezi dívkami a v celkovém pořadí skončila na skvělém 2. místě. Dalšími reprezentanty naší školy v této kategorii byli Mikuláš Zachary Lehnert, který se umístil na 15. místě, Daniel Urbášek na 20. místě a Matyáš Kucharčuk na 26. místě. Velkého úspěchu dosáhlo také družstvo ve složení Anna Vystavělová, Daniel Urbášek, Mikuláš Zachary Lehnert a Matyáš Kucharčuk, které vybojovalo 1. místo v soutěži družstev.

V kategorii žáků 4.–6. tříd se z našich reprezentantů nejlépe umístil Marek Špičák, který obsadil 5. místo. Dalšími účastníky byli Ye Jinpeng na 38. místě a Tadeáš Valoušek na 45. místě.

V kategorii žáků 7.–9. tříd se v početné konkurenci umístil Radim Přikryl na 57. místě.

 Všem našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, bojovné výkony a sportovní vystupování během celého turnaje. Gratulujeme zejména Aničce Vystavělové k vynikajícímu umístění a přejeme všem mnoho dalších šachových úspěchů.

Zapsal: Ing. Martin Spisar

Foto ZDE.