3.B Slunce, piknik a nová přátelství

Neformální atmosféra, smích a park plný dětské radosti. Ve čtvrtek 18. června se Kolářovy sady staly dějištěm netradičního setkání. Žáci třídy 3. B naší školy se zde sešli se svými staršími kamarády ze 4. třídy Reálného gymnázia a základní školy Otty Wichterleho, aby společně strávili slunečné dopoledne plné her a seznamování.

Hlavním bodem programu byl společný piknik pod širým nebem, u kterého ale školáci dlouho nevydrželi. Energie měli na rozdávání, což dokázali hned při úvodní pohybové hře, která roztancovala celý park.

Kromě organizovaných her zbyl čas i na volnou zábavu na hřišti a na to nejdůležitější – povídání. Žáci si navzájem sdíleli své zážitky ze školních lavic, porovnávali, jak to chodí na jejich školách, a hledali společné zájmy.

Že se akce vydařila, dokazuje i samotný závěr dopoledne. Loučení se neobešlo bez slibů, že se děti brzy znovu uvidí. Někteří školáci si dokonce pohotově vyměnili kontakty, aby nově vzniklá přátelství mohla pokračovat i po zazvonění posledního školního zvonku.

Zapsala: V. Bartálová

Školní výlet 5.A

Foto ZDE.

Náš společný výlet U tří veverek jsme si moc užili. Nejcennější pro mě bylo vidět, jak si děti povídají, smějí se, sportují a užívají společné chvíle jako třída. Nebylo je potřeba neustále organizovat. Pro mě je to známka toho, že mezi nimi fungují vztahy, a když mají volný čas, vyhledávají kamarády, ne konflikty.

❤️

H. Žouželková, 5.A

Výlet 6.B a 8.B

Foto ZDE.

Ve středu 17.6. vyjely společně třídy 6B a 8B na výlet do Jeseníků. Po příjezdu do Starého Města jsme se vydali do poměrně náročného kopce na Dalimilovu rozhlednu, kde jsme si odpočinuli a pokochali krásným výhledem, poté jsme došli na Paprsek a dali si oběd a krásnou krajinou se prošli do Petříkova a následně přes Ostružník do Ostružné, odkud jsme se vrátili zpět vlakem do Prostějova. Skvěle nám vyšlo počasí a celý výlet byl moc hezký.
Třídu 6.B čekalo po návratu ještě přespání ve škole s pizzou, sportovními aktivitami a fotbalovým zápasem Anglie – Chorvatsko.

Dětský den

Na Valentce to zase žilo. Dopoledne strávili naši deváťáci ve společnosti dětí ze SŠ, ZŠ a MŠ Jistota. Připravili si pro ně 12 stanovišť se zábavnými disciplínami, na kterých si všichni vyzkoušeli své dovednosti, zasoutěžili si a hlavně si užili spoustu zábavy. A tím program zdaleka nekončil. Příjemným překvapením bylo vystoupení pěveckého kroužku pod vedením Pavly Barákové, který si pro děti nachystal koncert písní z oblíbených pohádek. Celé dopoledne se neslo v přátelské atmosféře plné smíchu, hudby a společných zážitků. Děkujeme všem, kteří se na této krásné akci podíleli.

Zapsala: Dagmar Řezníčková

Foto ZDE.

Jak třetí třída dobyla koruny stromů a naštvala olomouckého páva

Foto ZDE.

Kdo si myslí, že profese učitelky a asistentky pedagoga obnáší jen opravování diktátů a klidný výklad, hluboce se mýlí. Někdy je potřeba sbalit celou třetí třídu, nasadit bojové přilby, navléknout se do sedacích úvazků a vyrazit do korun stromů. Přesně to jsme udělali, když jsme jako cílovou destinaci našeho výletu zvolili lanové centrum Veverák.

Už samotný začátek u olomoucké ZOO naznačil, že to nebude jen tak obyčejný den. Cestou od autobusu jsme totiž narazili na místního pávího šlechtice. Zda ho urazila barva našich batohů, nebo příliš hlasitá diskuse o tom, kdo má lepší svačinu, to nevíme. Každopádně jsme ho zjevně namíchli natolik, že se rozhodl zjednat si respekt. S hlasitým křikem před námi roztáhl svůj nádherný ocas a spustil show, za kterou se v ZOO běžně připlácí. Celé to s neskrývaným pobavením sledovali z bezpečné vzdálenosti dva lemuři.

Po této nečekané lekci z ornitologie přišla ta hlavní výzva. Proměna dětí v akrobaty. Instruktoři nás navlékli do popruhů, na hlavy nám narazili helmy a po krátké instruktáži byli naši třeťáci vypuštěni do výšin. Pokud si někdo myslel, že se děti budou držet při zemi, podcenil jejich energii.

Strach z výšek? Neznámý pojem. Překážky mezi stromy mizely pod nohama našich žáků s takovou rychlostí, že ti největší rychlíci stihli celou náročnou trasu zdolal hned dvakrát za sebou. Gravitace dnes v Olomouci zkrátka prohrála na plné čáře.

Domů jsme sice odjížděli s trochou lesní špíny na kalhotách a unavení, ale s čistou hlavou a skvělým pocitem. Pávovi se omlouváme, lemurům děkujeme za morální podporu a všem třeťákům tleskáme za odvahu. Tarzan by měl co závidět!

V. Bartálová, tř. uč. 3.B

Úspěch našich šachistů na krajském přeboru školní mládeže

V úterý 16. června 2026 se žáci naší školy zúčastnili Krajského přeboru školní mládeže v šachu, který se konal na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Turnaje se zúčastnili mladí šachisté z celého Olomouckého kraje. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích.

Výborného výsledku dosáhla v kategorii žáků 1.–3. tříd Anna Vystavělová, která obsadila 1. místo mezi dívkami a v celkovém pořadí skončila na skvělém 2. místě. Dalšími reprezentanty naší školy v této kategorii byli Mikuláš Zachary Lehnert, který se umístil na 15. místě, Daniel Urbášek na 20. místě a Matyáš Kucharčuk na 26. místě. Velkého úspěchu dosáhlo také družstvo ve složení Anna Vystavělová, Daniel Urbášek, Mikuláš Zachary Lehnert a Matyáš Kucharčuk, které vybojovalo 1. místo v soutěži družstev.

V kategorii žáků 4.–6. tříd se z našich reprezentantů nejlépe umístil Marek Špičák, který obsadil 5. místo. Dalšími účastníky byli Ye Jinpeng na 38. místě a Tadeáš Valoušek na 45. místě.

V kategorii žáků 7.–9. tříd se v početné konkurenci umístil Radim Přikryl na 57. místě.

 Všem našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, bojovné výkony a sportovní vystupování během celého turnaje. Gratulujeme zejména Aničce Vystavělové k vynikajícímu umístění a přejeme všem mnoho dalších šachových úspěchů.

Zapsal: Ing. Martin Spisar

Foto ZDE.