Klub přátel školy

Předsedkyně: Daša Mátlová, e-mail: dasa.matlova@zsval.cz, tel.: +420 725 634 507
Místopředsedkyně: Mgr. Petra Ševcůjová

Dokumenty

Zápis ze schůzky KPŠ ze dne 9. 9. 2019 naleznete zde.

Aktivity

20.09.2019 – Valentka na kole

První volnočasováakce Klubu přátel školy při ZŠ Prostějov, E. Valenty byla opravdu vydařená. Kolem 16:30h se vpátek 20. 9. 2019 před školou zaplnilo prostranstvímalými i velkými cyklisty. Bylo nás tak akorát, ani málo, ani moc. Přibližně 50-tka těch,co se zapojili,vyjela směr Smržice. Na místě bylo objednáno několik stolů. Teplý čaj pro ty,co vůbec dojeli,razítko pro děti a malá pochoutka ve formě oplatky.Docíle dorazili všichni, co byli na startu. Nikdo to nevzdal v polovině a nikdo nelitoval toho, že jel. Počasí nám přálo a tak se děti rozběhly po hřišti a průlezkách na smržickém hřišti. Po krátkém odpočinku a obkoukávání se navzájem jsme uspořádali „stezku zdatnosti“ pro šikovné rodiče. Kdo to ve Smržicích zná,ví, že mezi stromy je u hřiště vypnuto několik lan nad úrovní terénu pro trénování zdatnosti šikovných dětí. No a na naší akcičce si to „střihli“ rodičové, prošli vlastně všichni a zasloužili si velkou naši poklonu.Vyjadřujeme také velký obdiv a poděkovánívšem rodičům, kteří se nebáli jít se svojí „kůží“ na trh. V zastoupení na stezce zdatnosti byli zástupci rodičů 1.A, 2.A, 3.A, 3.C, 4.A, 5.B, 6.A a 6.B. Ale měli jsme na místě i zástupce učitelského sboru, dokonce i samotného pana ředitele s manželkou. A těm takéklobouk dolů,možná i dvakrát!!! Akce byla pozvolna rozpuštěna po 18.30 hodině a my můžeme s hrdostí napsat „bylo to valenťácké a velice příjemné odpoledne!“. Tak příště třeba i svámi ostatními rodiči a přáteli školy.
Na další akci se těší i Váš Klub přátel školy při ZŠ Prostějov, ul. E. Valenty.

28.9.2019 – Úklid okolí školy (a Hloučele)

Klub přátel školy při Základní škole Prostějov, ul. E. Valenty ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem města Prostějov organizovali dne 28. 9. 2018 dopoledne akci, které se zúčastnilo kolem 50 lidí a lidiček. O půl deváté ráno jsme se sešli společně na mostě přes Hloučelu na Olomoucké ulici, vyslechli jsme si rady těch,co na akci chodí pravidelně, nasadili rukavice, přidělili pytle, rozdělili jsme se do 4 skupinek a vydali secestou necestou… Tři týmy směřovaly lesoparkem Hloučela k ulici Pod Kosířem a k nejbližšímu okolí školy. Čtvrtá skupinka pod vedením Okrašlovacího spolku se zkušenostmi z minulých let se pustila do boje s odpady kolem říčky Hloučela v místech za OBI. Počin se zdařil. Děti i rodiče se nestačili divit – a mají o důvod víc žádné odpadky neodhazovat. Po přibližně 2 až 2,5 hodinách jsme vše završili opékáním špekáčků v bistru u Matesa. Všem zúčastněným tímto posíláme veliké díky za jejich účast a čas. Jen tak mimochodem můžeme poděkovat zástupcům ze ZŠ Valenty z 2.A, 2.B, 3.A, 4.C, 5.A, 5.B, 6.A – zúčastnilo se i několik dětí a sourozenců z GJW a CMG v Prostějově – to jen tak namátkou … Zřejmě jsme všechny nezaznamenali – tímto ještě jednou díky i jim 🙂

Děkujeme také Bistru u Matesa za vstřícné gesto otevření už v dopoledních hodinách svátečního dopoledne jen pro nás,abychom nasdíleli naše postřehy, občerstvili se a zahřáli u ohně s opékáním buřtů.

Fotoalbum naleznete zde. Článek v tisku pak zde.