Ekoprogram pro 1. stupeň

Ve dnech 13. -15. 2. 2023 ekotým připravil pro žáky 1. – 3. tříd naší školy ekologicky zaměřený workshop. Vytvořili jsme tři pracovní skupiny, tak abychom v jeden den mohli ve stejný čas pracovat ve třech třídách.

Program sestával z úvodní části, kdy dvojice ekotýmáků dětem představila program Ekoškola na naší škole, seznámili je s jeho hlavní náplní a poté zopakovali, jak správně třídit odpad. V našem městě lze třídit i olej. Město Prostějov naší škole poskytlo nálevky pro stáčení jedlého oleje z domácností, které byly dětem rozdány.

V druhé části programu si ekotým připravil aktivitu na správné třídění odpadu, kdy děti třídily kartičky různých odpadků ke správným kontejnerům.

V poslední části programu byl zařazen workshop s výrobou závěsné ozdoby z PET lahví.

Celý program trval dvě vyučovací hodiny, byl velice vydařený a všichni si jej velice pochvalovali.

Zapsala: Mgr. Klára Smejkalová

Fotogalerie ZDE.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..