Saint Patrick’s Week a „Zelený den“

V týdnu po jarních prázdninách proběhl na naší škole Saint Patrick´s Week pro žáky 2. stupně. Svátek sv. Patrika se slaví v celém západním světě, a i když to není český svátek, tak se s ním můžeme setkávat ve zpravodajství a na internetu, a proto měli naši žáci připravenou speciální únikovou hru v angličtině právě na seznámení se s tímto populárním svátkem.

Po škole jsme rozmístili QR kódy, každý z nich obsahoval několik informací k oslavám a historii tohoto dne, a na konci trasy se po naskenování závěrečného kódu objevily zámky, které bylo potřeba odemknout pomocí správných odpovědí na otázky o sv. Patrikovi. V hodinách angličtiny jsme tedy se všemi třídami vyběhli na chodby a pokusili se vyhrát v této únikové hře. Protože podporujeme rozvoj digitálních kompetencí u žáků a chceme, aby se rozvíjeli po všech stránkách, tak mohli používat vlastní mobilní telefony nebo školní iPady, slovníky a spolupracovali ve skupinkách, takže se nakonec všem podařilo vyhrát.

Celý týden jsme zakončili „Zeleným dnem“, zelená je totiž symbolická barva tohoto svátku. Cílem bylo mít na sobě co nejvíce zeleného oblečení, kterým jsme zároveň i přivítali přicházející jaro. Všechny třídy se tohoto úkolu pod vedením svých učitelů zhostily výborně, za což všem patří velké poděkování! Během začátku vyučování potom všechny třídy obešla a nafotila třída 8.A, která pak pod vedením pana učitele Navrátila vyhodnotila nejen celý aktivní týden ve škole, ale hlavně nejúspěšnější třídy. Moc děkujeme za skvělý týden a jeho parádní zakončení a těšíme se na další akce, jako je například již čtvrté kolo celoroční soutěže v AJ Skilz, které startuje již 20.3.!

Zapsal: David Navrátil

Fotogalerie ZDE.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..