Beseda v mateřské školce

Poslední rok v mateřské škole je ve vývoji dítěte velice důležitý. Z velké části na něm závisí úspěšné zahájení školní docházky. Proto jsme byli velice rádi, když nás v loňském roce oslovila paní ředitelka MŠ Držovice s nabídkou spolupráce.

Snažíme se být otevřenými a srozumitelnými partnery rodičů na cestě vzdělávání jejich dětí, a proto jsme uskutečnili setkání na úrovni mateřská škola – rodiče – škola. Paní učitelka seznámila rodiče s požadavky, které jsou kladeny na žáky první třídy. Upozornila na jednotlivé oblasti, kterým se již nyní mohou rodiče s dětmi věnovat. Speciální pedagožka poté informovala rodiče o problematice školní připravenosti dětí a možnostech rozvoje funkcí potřebných pro úspěšný nácvik čtení, psaní a počítání v prvním roce školní docházky.

Protože se nám spolupráce osvědčila a připravenost dětí na školu byla na velmi dobré úrovni, rozhodli jsme se v ní pokračovat i v letošním roce. Opakovaně jsme se přesvědčili o tom, že zkušené paní učitelky ve školce v Držovicích kvalitně a s velkým nasazením připravují děti na vstup do školy, a proto se na tyto besedy vždy těšíme. Rádi spolupracujeme se školkou a zvídavými rodiči.

Věříme, že naše setkání budou pokračovat a usnadní tak přechod dětí do naší základní školy. Rádi bychom tuto spolupráci nabídli i dalším mateřským školám, které by projevily zájem.

Zapsala: Mgr. Zdeňka Pospíšilová

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..