Spolupráce učitelů AJ a Z 

Od školního roku 2022/2023 spolupracují učitelé anglického jazyka a zeměpisu David Navrátil a Dalibor Křenek na výuce metodou CLIL (Content and Language Integrated Learning), jejímž cílem je začlenění angličtiny nebo jiného cizího jazyka do výuky nejazykových předmětů. Domluvili se na výuce v 7. a 9. ročníku, vybrali si témata a tematické celky, vzájemně se navštívili ve svých hodinách. V obou ročnících se zaměřili na výběr toho nejzajímavějšího, co dané tematické celky obsahují a anglicky, pomocí jednoduché slovní zásoby, žáky seznámili s učivem. Svou výuku doplňují zajímavými prezentacemi a videi, žáci se aktivně zapojují, odpovídají na otázky a reagují na fotky a obrázky. Cílem této výuky je, aby žáci nevnímali angličtinu jako předmět ve škole, ale jako přirozený komunikační prostředek, ve kterém se doví něco nového, zajímavého. Daří se sloučit výuku jazyka a obsahu zeměpisu, žáci během ní nepřepínají z jednoho jazyka do druhého, ale přirozeně přijímají sdělení a nepřemýšlí, v jakém jazyce to je. V tomto duchu bychom rádi pokračovali na naší škole i nadále, chceme vyučovat jako doposud tandemově a také individuálně metodou CLIL. Anglický jazyk budou používat učitelé ve svých druhých, nejazykových, odborných předmětech. Přínos pro žáky je podle našeho názoru velký, cizí jazyk se stává přirozeným a dává podporu slovní zásobě, kterou si nevědomky a přirozeně upevňují.

Za vyučující anglického jazyka ZŠ Prostějov, ul. E. Valenty 52 zapsal David Navrátil

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..